Czego się nauczysz?

Od zawsze było w Tobie silne pragnienie wyrażania siebie przez śpiew, ale mówili Ci, że nie masz głosu lub brak Ci talentu? A może śpiewasz zawodowo, ale marzysz o szerszej skali głosu, chcesz poprawić jego barwę lub wokalną kondycję?

Tak czy tak, mam dla Ciebie świetną wiadomość!...


Czy wiesz, że... sekretem pięknego głosu jest koordynacja? Możemy mieć szybki sportowy samochód, a nie umieć go prowadzić... Możemy mieć zdrową krtań, pojemne płuca i dźwięczne rezonatory, a... nawet o tym nie wiedzieć! Śpiew wymaga doskonałej koordynacji, która jest efektem pracy naszego mózgu, a mózg uczy się tego poprzez regularny trening...


...niezależnie od początkowych umiejętności każdy może nauczyć się dobrze śpiewać!


Mimo, że to niezwykle skomplikowany instrument, już w momencie przyjścia na świat mamywrodzoną umiejętność swobodnego posługiwania się naszym aparatem. Niestety, często z biegiem lat poprzez obserwację błędnych wzorców, które nas wszędzie otaczają - nabieramy złych nawyków. Do tego dochodzą napięcia (wywołane np. ekspozycją na długotrwały stres, zaniedbaniami zdrowotnymi), nadmierna eksploatacja i ta zdolność u wielu osób zanika...Moim celem jako nauczyciela śpiewu jest pomóc Ci powrócić do natury i odkryć prawdziwy potencjał Twojego głosu!

  • Chcesz aby Twój głos brzmiał potężnie?
  • Chcesz poszerzyć swoją skalę (nawet o kilka oktaw)?
  • Chcesz by oddechu wystarczało Ci do zaśpiewania bardzo długiej frazy?
  • Potrafisz zaśpiewać nisko i wysoko, lecz w środku skali jest "dziura" - a chciał(a)byś umieć połączyć oba rejestry?
  • Nie podoba Ci się swoja barwa głosu?
    To też w dużej mierze zależy od techniki!
  • Chcesz poszerzyć swój repertuar o utwory w innej stylistyce?


To prostsze niż myślisz!

Ideą dobrego treningu jest otrzymanie równego, mocnego głosu w całej jego skali (wyrównanie rejestrów), bez zniekształceń czy  naleciałości. Daje nam to możliwość wykonywania utworów w dowolnym stylu, niezależnie od tego czy chcemy śpiewać pop, rock, musical czy też operę.

Wypracowanie dobrych nawyków to tylko kwestia odpowiedniego treningu... a więc – DO DZIEŁA!