Kim jestem?

Witaj na mojej stronie! Mam na imię Michał. Jestem certyfikowanym nauczycielem śpiewu - pasjonatem trudnej sztuki emisji głosu, jak również aktywnie koncertującym wokalistą.

Śpiew - jako naturalna forma wyrażania ekspresji - ale także jako efekt pracy niezwykłej maszynerii, która drzemie w naszym ciele - był od zawsze obiektem mojej fascynacji.

Jako trener

Jestem pedagogiem, który nieustannie dokształca się, by być na bieżąco z najnowszymi technikami nauczania emisji głosu. Obecnie najbliższą mi metodologią jest FLOW Phonation, która stanowi najbardziej kompletne i uporządkowane ze znanych mi źródeł wiedzy o głosie oraz jego nauczaniu (metoda jest ciągle rozwijana i uzupełniana przez dr Huberta Noé).

W ciągu już blisko dekady mojej ścieżki pedagogicznej uzyskałem: certyfikat SLS (Speech Level Singing) w 2013 roku, kilka miesięcy później również IVA (Institute for Vocal Advancemet), certyfikację VCC (2015) oraz - równolegle z dyplomem Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Łodzi ukończyłem Studium Pedagogiczne. Uczestniczyłem także jako wokalista w niezliczonej ilości kursów mistrzowskich, pogłębiając świadomość własnego instrumentu i warsztatu.


Jako trener wokalny kształciłem się na kursach prowadzonych przez światowej sławy instruktorów, m.in. dr Huberta Noé, Rocio Guitard, Daniela Stieff, Greg Enriquez, Spencer Welch, Kathy Kennedy, czy Stephanie Borm-Kroeger, a także brałem udział w warsztatach i konferencjach (m.in. IVA European Teachers Conference, 2nd Annual Flow Phonation Seminar).

Żądny zdobycia komplementarnej wiedzy nie ograniczam się do utartych schematów i w dalszym ciągu poszukuję coraz doskonalszych metod nauczania - nie bojąc się eksperymentować z wydobywaniem głosu poprzez ruch, jak również łącząc nowoczesne techniki z tradycyjną szkołą  włoskiego Bel Canto.

Obecnie prowadzę indywidualne zajęcia z emisji głosu w ŁODZI oraz ONLINE, a także autorskie warsztaty wokalne w Polsce i za granicą. Specjalizuję się w technice wokalnej, której mechanizmy możesz zastosować w każdym stylu muzycznym: od popu, przez jazz, rock, musical, aż do opery